תוכנית מנטורינג

תכנית מנטורינג חדשה שנוצרה על ידי שיתוף פעולה בין איגוד הדירקטורים בישראל ׁ(IDU) ומגוון תכניות יזמות לחברות הזנק ועסקים קטנים, בניהם: תכנית החברתית שלעמותת הבוגרים של 8200, תכנית NOVUS, עמותת יסמין, ארגון הבוגרים של חיל האוויר ועוד. התכנית נועדה לאפשר לדירקטורים לקחת חלק בסטארטאפים עם הקמתם ולתרום למשק כבר מהשלבים הראשונים של בסיוע לעסקים הגדולים של המחר

מדובר בשיתוף פעולה שהחל בין איגוד הדירקטורים בישראל (IDU), בין 'עמותת יסמין' ובין התכנית החברתית של 8200

תכנית המנטורינג הוקמה במטרה לסייע ליזמים ולעסקים קטנים בראשית דרכם לגדול ולהצליח באמצעות ליווי מקצועי של דירקטורים ונושאי משרה בכירים בעלי ותק, ידע וניסיון במגוון תחומים. בניהם: קמעונאות, טכנולוגיה, שיווק פיננסים ועוד.

איגוד הדירקטורים בישראל, הינו ארגון הגג הגדול בישראל השומר על רמתם המקצועית של הדירקטורים ועל קולם מול הרגולטור. האיגוד נרתם ללוות את הסטרטאפים והחברות הנבחרים בדרך להצלחה.

תכנית המטורינג היא פרי יוזמה משותפת של כמה גופים בעלי אינטרס טהור להביא להצלחת החברים באיגוד. המטרה להוביל שיתוף פעולה במסגרתו דירקטורים של חברות ציבוריות, חברות פרטיות גדולות, חברות ממשלתיות, חברות עירוניות וכן גופים מוסדיים גדולים תורמים מזמנם ומרצם ללא כוונת רווח במטרה לקדם את היזמים והעסקים הצעירים בראשית דרכם.

המטרה לחבר בין השניים כשייתכן שביום מהימים יוכלו יחדיו להפוך את העסק ו/או הסטראטאפ לחברה מצליחה ומשגשגת שתעזור למשק הישראלי לצמוח.

מבנה התכנית: התוכנית נמשכת כ 4 חודשים. אל התוכנית מתקבלים כ 8-12 מיזמים לתכנית, לאחר שעברו סינון קפדני. הסינון הראשוני מתחיל בתכנית האם שעמה עובד האיגוד בשיתוף פעולה. סינון נוסף מתקיים באיגוד הדירקטורים ומתבצעת התאמה בין המנטור למיזם. ככל שנמצאת התאמה נשלח מייל לצדדים להכנה בטרפ מפגש הכרות ראשוני בו ישתתפו כל המיזמים והמנטורים שהתקבלו לתכנית.

דרישות המנטור/ית: על המנטור/ית להתחייב לזמינות של פעם בשבועיים למפגש ו/או שיחה טלפונית לעדכונים והמשך עבודה לרבות זמינות במיילים. בעל/ת ניסיון באחד התחומים: פיננסים, טכנולוגיה, אסטרטגיה ו/או שיווק. 

בעמותת יסמין: עליו להיות בעל ניסיון של מעל 3 שנים, אשר מכהן כדירקטור בחברה ציבורית/ פרטית/ ממשלתית בתחום הרלוונטי בו מעוניין להשתלב, ומעוניין לתרום את חלקו בקידום נשים במשק כשינוי חברתי.

בתכנית החברתית של 8200: עליו להיות בעל ניסיון של 8 שנים, באחד התחומים: פיננסים, טכנולוגיה או שיווק.

בסיוע לעסקים קטנים: עליו להיות בעל ניסיון של מעל 5 שנים באחד התחומים: תעשייה, קמעונאות, פיננסים ושיווק.

בארגון הבוגרים של חיל האויר, תכנית מובילות, תכנית NOVUS ועוד.

אופן העבודה: לאחר שנאספו קורות חיים רלוונטיים מתוכם נבחרו דירקטורים מתאימים לתכנית מתקיים מפגש היכרות   פרונטלי מקצועי בין החברות הזנק/עסקים קטנים לדירקטורים ולאחר תקופה של כארבעת חודשי התכנית יתקיים מפגש מסכם שבניהם  ישלח משוב אמצע. 

 

 

המעוניינים להצטרף לתכנית מוזמנים לפנות במייל חוזר ולשלוח קורות חיים, למייל: hadar@idu.org.il

לפרטים נוספים ניתן לפנות במייל: office@idu.org.il

 

התוכן המלא זמין לחברי איגוד הדירקטורים בלבד

לפרטים על חברות באיגוד הדירקטורים והצטרפות לחץ כאן

שיתופי פעולה