רשמים מהכנס השנתי לעדכון דירקטורים 12.02.20

 ביום רביעי, 12.02.20 התקיים הכנס השנתי לעדכון דירקטורים. 

הכנס השנתי לעדכון  דירקטורים, נערך בשיתוף פעולה עם איגוד החברות הציבוריות, להב פיתוח מנהלים, הפקולטה לניהול באונ’ תל אביב, SRI, משרד עו”ד ש.הורוביץ’ פירמת רו”ח PwC Israel , IBI, קומפיז’ן, מנורה מבטחים, אלקלעי מנורוב 

שלום רב,

אנו מבקשים להודות למאות המשתתפים שלקחו חלק בכנס השנתי החמישי לעדכון דירקטורים בישראל שנערך ב- 12.02.20, בבורסה לניירות ערך בתל אביב. 

השנה הכנס עסק בעצמאות הדירקטוריון – מציאות או חלום והשתתפו בו דירקטורים ודירקטוריות רבים מחברות ציבוריות, חברות ממשלתיות, תאגידים עירוניים ועמותות. 

בין המשתתפים בכנס: ד”ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד”ר חדווה בר, המפקחת על הבנקים,פרופ’ יוסף גרוס, יו”ר איגוד הדירקטורים בישראל, רו”ח ניר זיכלינסקי ועו”ד מיכל מור קופל, מנכ”לים משותפים באיגוד הדירקטורים בישראל, רו”ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון, רו”ח רגינה ראונגר, סגנית נשיאת לשכת רואי החשבון, רו”ח דורית קדוש, מנהלת מחלקת תאגידים ברשות לניירות ערך, ח”כ אביגדור ליברמן, יו”ר ישראל ביתנו, אהוד ארנון, יו”ר גזית גלוב, אופיר פינס, ורדה אלשיך ועוד דירקטורים ודירקטוריות רבים שבאו לקבל עדכונים משפטיים, פיננסים ומשולחנה של רשות ניירות ערך, על מנת להיות עם הכלים הנדרשים לקבלת החלטות רציונאליות באופן מקצועי ועצמאי. 

“איגוד הדירקטורים בישראל פועל כגוף מקצועי המלווה דירקטורים בדרך ליצירת אווירת עסקים מקצועית וראויה. אנו רואים חשיבות רבה בכל פעילות מקצועית שתעזור לדירקטורים לפעול ללא מורא ללא משוא פנים באופן מקצועי וענייני ולפי כל הכללים”. אמרו רו”ח ניר זיכלינסקי ועו”ד מיכל מור קופל מנכ”לית  איגוד הדירקטורים בישראל.

“ממשל תאגידי הינו אוסף של מנגנוני פיקוח ובקרה שמטרתם לתרום לניהול תקין של תאגיד, שמירה על הוראות החוק, שמירה על האתיקה של הארגון העסקי ועל נאותות הדיווח הכספי; כל זאת לצורך הגנה על בעלי העניין בחברה.” כך אמר רואה חשבון ניר זיכלינסקי, מנכל משותף באיגוד הדירקטורים בישראל, בפתיחת דבריו, לצידם הציג גם את פעילויות האיגוד השונות, ימי העיון והשתלמויות המקצועיות שנועדו לחברי האיגוד.

 דירקטוריון עצמאי – יש דבר כזה בכלל? מה ההגדרה של דירקטוריון עצמאי? כמה זה משפיע על שגשוגה של חברה?
מה החלק שלנו כדירקטורים כדי לעודד את עצמאות הדירקטוריון? הן חלק מהשאלות שהוצגו.            

בשנה האחרונה איגוד סייע באיתור וגיוס למגוון חברות במשק הישראלי ואפשר איוש מוצלח ומקצועי של 12 דירקטורים ודירקטריות מקרב חברי איגוד הדירקטורים בישראל.

“המאגר של איגוד הדירקטורים מכיל מגוון רחב של דירקטורים ודירקטוריות ומצליח לייצר התאמה בין החברות לדירקטורים תוך כדי התחשבות בניסיון המקצועי של הדירקטור ובצרכי הארגון ביעילות שתורמת הן לנמצאים במאגר והן לחברות” משתפת חוה שכטר, דח”צית בגב ים יחד עם אחרים במסגרת הועדה לאיתור וגיוס של איגוד הדירקטורים 2020.

“מודלים חדשים בנושאים מרכזיים” יעל ג’רסי, רו”ח, יו”ר הוועדה החשבונאית, לשכת רואי חשבון בישראל – בהרצאתה על “התפתחויות והשלכותיהן על הנחות ואומדנים משמעותיים שבבסיס הדוחות הכספיים”.

“בספטמבר 2017 הודיעה אקוויפקס, סוכנות דירוג אשראי אמריקאי כי האקרים חדרו למערכותיה וחשפו מידע על כ- 145 מ’ צרכנים. הפריצה ארעה בחודשים מאי עד יולי ופורסמה רק בספטמבר. ההפרה הייתה ענקית, אך הדאיגה עוד יותר מתמיד את הרשויות בשל אופי המידע שנגנב – החל משמות וכתובות מלאים, וכלה במידע על כרטיס האשראי של המשתמשים” כך אומרת רו”ח מיכל שלמה מנהלת מחלקת סיכונים מיוחדים מנורה מבטחים ביטוח בע”מ – בהרצאה על חשיפת דירקטורים והפעלת שיקול דעת בצל איומי סייבר.  

קביעת אסטרטגיית השקעה ע”י הדירקטוריון, אפיון נכון של ההשקעה בהתאם לתוכנית העיסקית, תפקיד הדירקטוריון בייצוג המשקיעים, פתרונות השקעה בעולם השקעות דינאמי, תפקיד הדירקטוריון בניהול ההשקעות. אלו הם הנושאים עליהם הרחיב אלון דורי מנכ”ל IBI אמב”ן בהרצאתו על קבלת החלטות בדירקטוריון בזירת ההשקעות המשתנה. 

 אנו מקווים לראותך גם בשנה הבאה וכן במגוון האירועים הבאים הרבים שנערכים במסגרת פעילות האיגוד במהלך השנה.

לצפייה במצגות ההרצאות שהועברו מוזמנ/ת להיכנס לזירה המקצועית עם שם משתמש וסיסמא. 

בברכה,

 צוות איגוד הדירקטורים בישראל

שתף:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

ברצוני לקבל פרטים על הצטרפות לאיגוד

וקבל עדכונים בזמן אמת על קורסים, כנסים והטבות ייחודיות לחברי האיגוד
קישורים

התחברות